Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dobry dentysta

Klinika stomatologiczna Ruda Śląska

Postępowanie medyczne w czasie zabiegu wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębowe stały się bardzo popularnymi produktami stomatologicznymi, które są w stanie świetnie zastąpić naturalne zęby. Podstawową przyczyną wszczepiania implantów zębowy

Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dobry dentysta Klinika stomatologiczna Ruda Śląska
ch jest utrata jednego czy kilku zębów spowodowana ich zepsuciem przez głęboką próchnicę lub osłabieniem spowodowanym po prostu rozpoczętym procesem starzenia całego organizmu. Poza tym wszczepienie implanta zębowego może stać się potrzebne po tym, jak pacjent stracił zęba z powodu jakiegoś wypadku czy udziału w bójce. Sam zabieg wszczepienia implantów zębowych musi zostać odpowiednio przygotowany poprzez stwierdzenie czy pacjent jest ogólnie zdrowy i na pewno dobrze zniesie użyte w czasie zabiegu środki znieczulające.

Protezy zębowe wstawiane są zwykle u osób po sześćdziesiątce, które straciły już większość swoich własnych zębów. U młodszych osób częściej zakładane są protezy pojedynczych zębów lub implanty zębowe. Przygotowanie do zabiegu wstawienia protezy zębowej obejmuje ocenę stanu dziąseł oraz ocenę stanu poszczególnych zębów po to, aby uniknąć problemów ze stabilnością protezy lub uniknąć pojawienia się próchnicy pod protezą. Bardzo ważne jest, aby proteza została dobrze umocowana i mogła pozostawać stabilna. W tym celu dentyści używają dobrych past mocujących oraz doradzają swoim pacjentom, jakich środków stabilizujących powinni używać na co dzień. Dzięki temu będą mogli długo korzystać ze swojej protezy bez żadnych problemów.


Popularność Polski wśród zagranicznych pacjentów


Rynek stomatologii w Polsce w ostatnich latach przeżywa bardzo duży rozwój. Jest to spowodowane nie tylko coraz bogatszym społeczeństwem, które może pozwolić sobie chociażby na zabiegi upiększające jamę ustną, ale także otwartym granicom i rosnącej świadomości Polski – jako kraju dobrego do turystyki medycznej. Powody turystyki medycznej to w głównej mierze koszty. Co tu dużo ukrywać, leczenie w Polsce jest znacznie tańsze niż w krajach Europy Zachodniej. Ludzie po prostu muszą się leczyć tam, gdzie ich na to stać. Skoro nie ma możliwości w UK, czy Islandii dla niektórych się wyleczyć, to wybierają takie kraje jak Polska, co ma duży wpływ na rynek stomatologii w naszym kraju!

W tekście tym zastanawiamy się nad powodami leczenia zębów w Polsce. Dlaczego według wielu jest to opłacalne, a przede wszystkim warte zachodu? Trudno sobie wyobrazić to, że ktoś chce lecieć do Polski bez zainteresowania tematem i poświęca swój czas i pieniądze na to, żeby przylecieć do Krakowa, Warszawy, Wrocławia czy mniejszych miejscowości jak Lublin. Wszystko wynika z bardzo dobrej renomy naszych specjalistów poza granicami naszego kraju. Polscy lekarze i stomatologowie mieszkają i pracują także na zachodzie. Tamtejsze społeczeństwo dostrzega, że ma do czynienia ze specjalistami i dlatego wybiera Polskę jako cel turystyki medycznej.



O leczeniu próchnicy zębów

Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom.

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to amalgamat srebra, szkło-jonomery i różne kompozyty.

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego w związku z rozwijającym się zapaleniem miazgi zęba. Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli (stanu gnilnego rozkładu miazgi zęba) bądź całkowitej destrukcji tkanek korony zęba, co skutkuje koniecznością jego usunięcia bądź leczenia protetycznego.

Dostępna jest już nowoczesna metoda leczenia próchnicy ozonem, polegająca na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem. Dzięki temu tkanka zęba remineralizuje się, jednak tylko w przypadku niewielkich ubytków.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w